Skala Tarım

Krone Tarihçe

Krone, Kuzey Almanya’nın küçük köyü Spelle’de en yüksek kalite standartlarda ve rekabetçi fiyatlarlada modern yem biçme ekipmanları imalat etmekte ve sürekli olarak her zamankinden daha yüksek seviyelerde tarım makineleri üretip verimliliği yükseltmekte kararlıdır.

Bu uzmanlığın yenilikleri ve müşteri ilgisi, Krone’yi, diskli tip çayır biçme ve yuvarlak balya makinelerinde uzun vadeli olarak Alman pazarının lideri haline getirmiştir. Ürün yelpazesi diskli çayır biçme makineleri, toplama tırmıkları, dağıtıcı tırmıklar ve yem vagonlarının yanı sıra yuvarlak ve prizmatik balya makineleri ile Kendi Yürür BiG M ve Kendi Yürür BiG X’ ten oluşur.

BiG M yüksek kapasiteli ve 13,20 m iş genişliği ve şartlandırıcı ünitesi olan Kendi Yürür çayır biçme makinesidir. BiG X hassas kesime sahip Kendi Yürür Silaj makinesi ise Dünya’nın en güçlü silaj makinesidir. Krone BiG X 500 hp – 1.000 hp’den daha fazla çeşitli güç aralıklarındadır. Tarım sektöründeki ilk biçme olarak, Krone tekrardan yem teknolojisindeki yenilikleri bir öncülük sunmuştur. Sonuçta, tarım ve çiftçilik yapmak için, gelişmiş tarım makineleri kesinlikle gereklidir. Örnek olarak, Krone streçlemli rulo balya makinesinin ilk imalatçısıdır. Bizim Combi rulo balya makinemiz tek bir makinede, hem balyalar hemde streçleme yapabilir. Yüksek kapasiteli Kendi Yürür BiG M çayır biçme makinesi tarım toplumunda bir kriterdir. BiG X’ in en son yeniliği olan, yeni BiG X Silaj Makinesi serilerini 2010 Ağustos ayında açıkladı. Yeni Common-Rail MAN motorları sayesinde daha yüksek yakıt tasarrufu sağlar ve operatöre kabinde daha geniş bir kabin boyutları sunar. Yenilikçi Krone güç yönetim sistemi ile Motor, farklı uygulamalar neticesinde farklı güç eğrileri ile çalıştırılabilir. Örnek olarak Karayolu taşımacılığında, motor hareketi en ekonomik tüketim hızında ( 40km/h ) özel bir güç eğrisi ile çalışır. Arazi şartlarına geri dönersek, iki seçenek vardır, her bir seçenek kendi özel koşullarına hitap eder. İkinci kesim gibi, yüksek çıktı düzeylerini gerektirmeyen uygulamalarda, operatör son derece ekonomik bir çalışma için Eko Güç modunu seçer. Buna karşılık, X-Power moduna ayarlandığında, MAN common-rail sistemi, yeni bir güç sistemi ile BiG X’ I zor mısır koşullarında tam yük altında tam güç ile çalıştırır ve eşi görülmemiş boyutta gücü sağlar.